گارانتی اصلی مرکز اپل

مرکز اپل دارای شبکه فروش می باشد.

برای نخستین بار در ایران می توانید از خدمات جهانی اپل کایر (بیمه و گارانتی ) که خدمات گارانتی و خدمات آموزشی دستگاه در کنار فروش دستگاه می باشد در ایران  استفاده کنید.

تمامی محصولات مرکز اپل با گارانتی مرکز اپل در ایران ،وابسته به گروه شرکت های داتیس امرتات (دایکو) در سراسر کشور توزیع می شود،دایکو به همراه شرکای تجاری خود در محدوده خاورمیانه همچون عراق و امارات متحده عربی توزیع کننده رسمی محصولات اپل (نمایندگی رسمی در محدوده خاورمیانه ) می باشند.

گارانتی مرکز اپل در ایران شامل 12 ماه گارانتی در ایران همزمان 12 ماه گارانتی در دنیا و ارائه پشتیبانی و خدمات کامل در ایران می باشد  قابل دسترس در تمامی اپل استور های جهان همراه با 40 ماه خدمات پس از فروش کلیه قطعات و دستگاه می باشد.

همچنین برای نخستین بار در کشور مرکز اپل در ایران دستگاه را از نظر ضربه ،شکستگی،سرقت،نوسانات برق و آب خوردگی بیمه یکساله تضمینی (اپل کایر) می نماید.

اپل کایر نام خدمات گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات اپل می باشد. (مشاهده در سایت اپل )

 

محصولاتی که شامل پشتیبانی کامل در ایران ( محصولاتی که از ما تهیه می شود ) می شوند شامل : آی پد در تمامی مدل ها iPad - آی فون در تمامی مدل ها iPhone - آی مک در تمامی مدل ها iMac - آی پاد در مدل تاچ iPod Touch- مک بوک Mac Book - مک بوک ایر Macbook air- آپل تی وی Apple Tv

همچنین خدمات نرم افزاری بصورت کامل در ایران پشتیبانی می شود.

ما افتخار داریم تا به امروز حتی یک مورد نارضایتی در خصوص ارائه خدمات نداشته و با افتخار به حقوق مصرف کنندگان احترام می گذاریم.

 

افتخارات و استاندارد ها - شماره یک در رعایت حقوق مصرف کنندگان

دایکو ( شرکت بین المللی داتیس امرتات) در سال 1391 در کشور ایران به پاس تمامی تلاش ها در رعایت حقوق مصرف کننده و مشتری مداری نشان ملی مشتری مداری را دریافت کرده است.

در راستای تلاش های این مجموعه در رعایت حقوق مصرف کننده، راه اندازی ساختار های کاملا ملی و تجلی تعالی مصرف کنندگان در دی ماه 1392 شرکت بین المللی داتیس امرتات تندیس بنیان گذاران تجارت و خدمات ایرانی را در سالن همایش صدا و سیما از دست مسئولین دریافت نمود .(کسب اطلاعات بیشتر)

همچنین طی مراسمی در بهمن 1392 شرکت بین المللی داتیس امرتات به پاس تلاش های مستمر در استمرار خدمات ایرانی ، استفاده از نیرو های بومی و ... نشان عالی حمایت ملی را از مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس شورای اسلامی دریافت نمود.(کسب اطلاعات بیشتر)

همچنین گروه شرکت های بین المللی داتیس امرتات دارای گواهینامه مشتری مداری TUV نیز می باشد و گواهینامه استاندارد کیفیت ISO9001:2008  را نیز دریافت نموده است.

 

گارانتی اپل و خدمات مرکز اپل استاندارد 12 ماهه در ایران

خدمات مرکز اپل در ایران تابع استانداردهای شرکت اپل می باشد برای همین ما این اطمینان را به شما می دهیم در صورت بروز مشکل در دستگاه شما ،دستگاه شما سریعا برای تعمیر با خدمات پست اکسپرس DHL به خارج از ایران ارسال و در کمتر از 10 روز به شما تحویل داده می شود همچنین در صورت درخواست مشترک در تعمیر سریع، دستگاه زیر نظر متخصصان دوره دیده (در مراکز خدمات پس از فروش اپل) در ایران تعمیر و بررسی می شود..

همچنین در برخی موارد که اپل تشخیص دهد دستگاه شما با دستگاه نو تعویض می گردد.

کلیه خدمات گارانتی بصورت انحصاری به اپل استورهای (شرکت اصلی اپل) خارج از ایران ارسال می شوند و یا در صورت درخواست مشترک خدمات پس از فروش در داخل ایران انجام خواهد پذیرفت، این خدمات توسط متخصصین دوره دیده با حداکثر دقت مطابق با راهنمای خدمات شرکت اپل در ایران انجام می پذیرد.

نمونه برچسب گارنتی در سراسر کشور همانند تصویر زیر می باشد ، از خرید محصولات با کارت های گارانتی غیر از تصویر زیر به شدت بپرهیزید.

برچسب گارانتی برای کلیه دستگاههایی که دارای خدمات گارانتی می باشند تولید شده است و بصورت انحصاری برای همان محصول می باشد، از نکات امنیتی این برچسب وجود 2 شکل اسکناسی "ریز طراحی شده" در سمت راست و وسط می باشد،

همچنین در برخی فضا های خالی بین برگ گل  - نام " مرکز اپل" رویت می شود در وسط گل بزرگ آرم اپل پنهان شده است. همچنین کلیه بارکد های برچسب فعال می باشد. برکد مربع شکل،بارکد معرفی شرکت می باشد.جنس کاغد این لیبل دقیقا مشابه لیبل اصلی شرکت اپل در پشت جعبه دستگاه می باشد،این لیبل خاصیت برجستگی داشته و آن با دست احساس می شود.

 

برچسب انحصاری  گارانتی نشان دهنده اصالت و پشتیبانی این محصول در ایران دارای شماره اختصاصی برای هر محصول می باشد

 

گارانتی اپل و خدمات و بیمه (اپل کایر)  استاندارد 12 ماهه

گارانتی سطح 2 شامل گارانتی 12 ماهه و خدمات بیمه 12 ماهه می باشد.

کلیه خدمات گارانتی و بیمه ( اپل کایر) بصورت انحصاری به اپل استورهای (شرکت اصلی اپل) خارج از ایران ارسال می شوند، مدت تعمیر و تحویل دستگاه  پس از دریافت از مشتری برای تحویل به مشتری کمتر 10 روز کاری می باشد در صورت درخواست تعمیر "سریع" مشترک،دستگاه در داخل کشور توسط متخصصان دوره دیده ویژه (دوره دیده در مراکز خدمات پس از فروش اپل) داخل کشور دستگاه شما را تعمیر یا بررسی می کنند.

همچنین در برخی موارد که اپل تسخیص دهد دستگاه شما با دستگاه نو تعویض می گردد.

این لیبل محصولاتی می باشند که دارای گارانتی کامل که علاوه بر گارانتی نخست شامل پوشش  شکستگی،سرقت ، ضربه خوردگی، آب خوردگی و رطوبت می شوند،این لیبل همانند لیبل نخست دارای خاصیت امنیتی می باشند،2 نقش ریز طراحی شده در وسط و سمت راست آن که با تونالیته آبی رنگ طراحی شده است ،همچنین دارای شماره گارانتی یکتا،سری تولید،وسری طراحی نیز می باشد در پایان لازم به ذکر است که در مرکزیت این لیبل برجستی بزرگی بوده که با کشیدن انگشتان دست بر روی لیبل احساس می شود.در لا به لای نقوش طراحی شده نام مرکز اپل قابل رویت می باشد.

برچسب انحصاری بیمه نشان دهنده اصالت و پشتیبانی این محصول در ایران دارای شماره اختصاصی برای هر محصول می باشد

 

همه جای ایران استفاده کنید.

فرقی نمی کند در کدام استان هستید، تهران ، اصفهان  ، شیراز ، مشهد و ..... ما تضمین می کنیم در سریع ترین زمان ممکن دستگاه شما را در صورت بروز مشکل بازآوری کنیم و به شما تحویل دهیم، برای همین منظور با خیال آسوده می توانید از سراسر کشور از این خدمات استفاده کنید ، حتی برای خدمات بیمه محصولات (کایر) نیازی به حضور در تهران ندارید، ما با قرارداد اکسپرس پست داخل ایران به سرعت خدمات را برای شما منتقل می کنیم، این یک ضمانت نامه آسوده است ، با خیال راحت همین امروز دستگاه رو تهیه کنید.

 

 

آیا احتیاج به راهنمایی در خصوص گارانتی و پشتیبانی در ایران دارید؟

همچنین شما می توانید هر سوالی در خصوص خدمات پشتیبانی از دستگاه و گارانتی دستگاه دارید از ما برپسید

کارشناسان ما به شما پاسخ می دهند

 

02122250333

02126405975

02122045303

همچنین می توانید پست الکترونیک به ما ارسال کنید:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید